O DIVALDI

Historia marki Divaldi.

Pierwsze własne konstrukcje opracowaliśmy już w latach 80. Były to jednak w głównej mierze systemy przeznaczone do odtwarzania muzyki w klubach, a następnie autorskie projekty indywidualnych systemów AV i oświetlenia efektowego. Po ponad 30 latach doświadczeń postanowiliśmy uwiecznić swoje wizje i doświadczenia w czymś seryjnym, materialnym, ale zarazem posiadającym własną duszę. Tak też zrodził się pomysł, aby były to urządzenia High-End najwyższej klasy, niewidzialnie łączące człowieka z technologią. W 2010 r. powstały pierwsze konstrukcje wzmacniacza, przedwzmacniacza, zestawów głośnikowych oraz gramofonu serii BURGUND, których głównym autorem był Waldemar Łuczkoś. Urządzenia były wielokrotnie prezentowane wybitnym audiofilom i na Audio Show, budząc uznanie za walory akustyczne i za rzadko spotykaną konstrukcję gramofonu z dwoma ramionami.

Po tym pierwszym sukcesie głównym celem dla nas stało się połączenie jakości dźwięku z nowoczesnym, ekskluzywnym i profesjonalnym wykonaniem. Dziś oddajemy w Państwa ręce pierwsze nasze urządzenia, które systematycznie będziemy rozwijać.

P.S. Wiele osób pyta skąd wzięła się nazwa Divaldi?

Łączy ona dwa wyrazy – Dival (to fonetyczna wymowa nazwiska Duval) i Valdi (tak wszyscy nazywają Waldemara Łuczkosia). To, że nazwa przywodzi na myśl nazwisko wielkiego kompozytora to czysty przypadek, niemniej szczęśliwy, ponieważ odnosi się do wspaniałej muzyki.

Mediam jest firmą znaną przede wszystkim z profesjonalnej i kompleksowej organizacji wielkoformatowych eventów z użyciem laserów. Jakiś czas temu pod skrzydłami Mediam-u powstała nowa marka. Jej nazwa to Divaldi i zajmuję się ona produkcją sprzętu high-end. Pierwszy wzmacniacz słuchawkowy Divaldi AMP-01 zamieszał na polskim rynku. Teraz czas na przyciągnięcie uwagi całego świata.

6moons.com , hifikbight.com

Znów polski wzmacniacz słuchawkowy i znowu udany. Mają najwyraźniej nad Wisłą dobrą rękę do tych urządzeń, a zarazem kłopot sprawiają nabywcom, bo wybór staje się coraz trudniejszy.

hifiphilosophy.com

Jako preamp gramfonowy doskonale sprawdzi się dla osób, które posiadają kolekcję płyt analogowych i traktują ten nośnik jako nostalgiczny sposób na powrót do tradycji słuchania muzyki zapisanej po obu stronach krążka i jednocześnie nie poszukują nieprzytomnie drogiego phono stage.

www.infoaudio.pl