Loading

O DIVALDI


Historia marki Divaldi.

Pierwsze własne konstrukcje opracowaliśmy już w latach 80. Były to jednak w głównej mierze systemy przeznaczone do odtwarzania muzyki w klubach, a następnie autorskie projekty indywidualnych systemów AV i oświetlenia efektowego. Po ponad 30 latach doświadczeń postanowiliśmy uwiecznić swoje wizje i doświadczenia w czymś seryjnym, materialnym, ale zarazem posiadającym własną duszę. Tak też zrodził się pomysł, aby były to urządzenia High-End najwyższej klasy, niewidzialnie łączące człowieka z technologią. W 2010 r. powstały pierwsze konstrukcje wzmacniacza, przedwzmacniacza, zestawów głośnikowych oraz gramofonu serii BURGUND, których głównym autorem był Waldemar Łuczkoś. Urządzenia były wielokrotnie prezentowane wybitnym audiofilom i na Audio Show, budząc uznanie za walory akustyczne i za rzadko spotykaną konstrukcję gramofonu z dwoma ramionami.

Po tym pierwszym sukcesie głównym celem dla nas stało się połączenie jakości dźwięku z nowoczesnym, ekskluzywnym i profesjonalnym wykonaniem. Dziś oddajemy w Państwa ręce pierwsze nasze urządzenia, które systematycznie będziemy rozwijać.

P.S. Wiele osób pyta skąd wzięła się nazwa Divaldi?

Łączy ona dwa wyrazy – Dival (to fonetyczna wymowa nazwiska Duval) i Valdi (tak wszyscy nazywają Waldemara Łuczkosia). To, że nazwa przywodzi na myśl nazwisko wielkiego kompozytora to czysty przypadek, niemniej szczęśliwy, ponieważ odnosi się do wspaniałej muzyki.