Loading

przetestowaliśmy Divaldi AMP-01


Sesja odsłuchowa wzmacniacza słuchawkowego/ przedwzmacniacza phono Divaldi AMP 01

Zamieszczamy zdjęcia z przeprowadzonych ostatnio odsłuchów wzmacniacza słuchawkowego Divaldi AMP 01. Został on w tym teście użyty zarówno jako klasyczny wzmacniacz słuchawkowy, oraz jako przedwzmacniacz phono do gramofonu analogowego.

Poniżej podajemy wszystkie przetestowane konfiguracje:

  1. Sesja porównawcza Divaldi AMP-01 ze wzmacniaczem słuchawkowym amerykańskiej firmy Wells Audio, model Milo.
  2. Sesja odsłuchowa Divaldi AMP-01 z magnetofonem szpulowym firmy Akai.
  3. Sesja nagraniowa z magnetofonem szpulowym Akai , gdzie AMP-01 pracował jako wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy, przy nagrywaniu na taśmę z płyty winylowej.
  4. Sesja odsłuchowa płyt winylowych na  zestawie : gramofon Nottingham Analogue Hyperspace z ramieniem Nottingham Analogue Ace Space 10 cali, wkładka gramofonowa MM Ortofon 2M Black, wzmacniacz lampowy Audion Silver Night Anniversary 300B H/W, DIVALDI AMP-01 jako przedwzmacniacz gramofonowy, kolumny głośnikowe  Living Voice Auditorium OBX-RW, okablowanie firmy Ortofon.

APM-01 – praca w trybie przedwzmacniacz Phono MM/MC.

AMP-01 może pracować jako dodatkowy stopień przedwzmacniacza  w każdym systemie HiFi/High End. Jego możliwości pozwalają na włączenie go do systemu jako wysokiej jakości przedwzmacniacz (Phono)  do gramofonu . Jego niska impedancja wyjściowa, przystosowana do zasilania słuchawek o niskim poziomie obciążenia pozwala na dostarczenie  odpowiedniej mocy jaką można wprowadzić do przewodu sygnałowego.

Możliwość regulacji poziomu mocy tego sygnału wprowadza dodatkowe opcje dopasowania sygnału jak i uzyskanie efektu w ostatecznej soniczności dźwięku. Przy dodatkowych walorach urządzenia jak tryb pracy stopnia mocy oraz poziom generowania harmonicznych oraz szerokie pasmo przenoszenia sygnału, zapewnia to podobne warunki pracy jakie posiadają wysokiej klasy drogie przedwzmacniacze takich firm jak Krell, Mark Levinson, Classe Audio itp.   Z niewielką różnicą – z powodu małych gabarytów  AMP-01 pozwala na elastyczne dostosowanie się do fizycznych warunków instalacji gramofonu. AMP 01 DIVALDI można  podłączyć bezpośrednio do gramofonu na krótkich okablowaniach do wkładki lub  do Step-Up’a. Wyjściowe kable już na poziomie sygnałów liniowych mogą być swobodnie zastosowane nawet w odcinkach 3m -5m . Przykładem jest wykorzystanie instalacji z magnetofonem szpulowym w ograniczonym obszarze powierzchni mieszkalnej , gdzie DIVALDI pracuje raz jako wzmacniacz do słuchawek – odtwarzanie nagrań z taśmy, drugi raz po – przepięciu okablowań, kiedy jest w czasie sesji  zapisywany sygnał z gramofonu na taśmę.


2017-09-27