Pierwsze własne konstrukcje opracowaliśmy już w latach 80, były to jednak w głównej mierze systemy przeznaczone do odtwarzania muzyki w klubach, a następnie autorskie projekty indywidualnych systemów AV i oświetlenia efektowego. Po ponad 30 latach doświadczeń postanowiliśmy uwiecznić swoje wizje i doświadczenia w czymś seryjnym, materialnym, ale zarazem posiadającym własną duszę. Tak też zrodził się pomysł, aby były to urządzenia High-End najwyższej klasy, niewidzialnie łączące człowieka z technologią. W 2010 r. powstały pierwsze konstrukcje wzmacniacza, przedwzmacniacza, zestawów głośnikowych oraz gramofonu serii BURGUND, których głównym autorem był Waldemar Łuczkoś. Urządzenia były wielokrotnie prezentowane wybitnym audiofilom i na Audio Show, budząc uznanie za walory akustyczne i za rzadko spotykaną konstrukcję gramofonu z dwoma ramionami.

Po tym pierwszym sukcesie, głównym celem dla nas stało się połączenie jakości dźwięku z nowoczesnym, ekskluzywnym i profesjonalnym wykonaniem. Dziś oddajemy w Państwa ręce pierwsze nasze urządzenia, które systematycznie będziemy rozwijać

P.S. Wiele osób pyta skąd wzięła się nazwa Divaldi. Łączy ona dwa wyrazy – Dival (to fonetyczna wymowa nazwiska Duval) i Valdi (tak wszyscy nazywają Waldemara Łuczkosia) a to, że nazwa przywodzi na myśl nazwisko wielkiego kompozytora to czysty przypadek, niemniej jakieś odniesienie do muzyki przywodzi to na pierwszą myśl…

O DIVALDI

Mediam jest firmą znaną przede wszystkim z profesjonalnej i kompleksowej organizacji wielkoformatowych eventów z użyciem laserów. Jakiś czas temu pod skrzydłami Mediam-u powstała nowa marka. Jej nazwa to Divaldi i zajmuję się ona produkcją sprzętu high-end. Pierwszy wzmacniacz słuchawkowy Divaldi AMP-01 zamieszał na polskim rynku. Teraz czas na przyciągnięcie uwagi całego świata.

hifiknights.com

Znów polski wzmacniacz słuchawkowy i znowu udany. Mają najwyraźniej nad Wisłą dobrą rękę do tych urządzeń, a zarazem kłopot sprawiają nabywcom, bo wybór staje się coraz trudniejszy.

hifiphilosophy.com

Jako preamp gramfonowy doskonale sprawdzi się dla osób, które posiadają kolekcję płyt analogowych i traktują ten nośnik jako nostalgiczny sposób na powrót do tradycji słuchania muzyki zapisanej po obu stronach krążka i jednocześnie nie poszukują nieprzytomnie drogiego phono stage.

www.infoaudio.pl